Dzielnica Ursus m. st. Warszawy - uroczyste wkopanie kapsuły czasu

5 października 2018 r. na terenie Eko-Parku w Ursusie, dzielnicy m. ST. Warszawy miało miejsce uroczyste wkopanie kapsuły czasu. Odbyło się ono z okazji 100-lecia odzyskania Nieodległości Polski. Po wydarzeniach w parku odbyła się również uroczysta Gala.

W kapsule złożone zostały pamiątki związane z historią i tożsamością dzielnicy oraz przesłanie dla przyszłych pokoleń. W Kapsule znalazły swoje miejsce m.in. lista Członków Zarządu i Radnych kadencji 2014-2018 wraz ze zdjęciem, mapa dzielnicy, struktura oświaty w dzielnicy Ursus, projekt budżetu dzielnicy Ursus na rok 2019, publikacje książkowe i prasowe dzielnicy Ursus, kalendarz wydarzeń kulturalnych w 2018 roku. Materiały informacyjne, promocyjne oraz pamiątkowe przedmioty dostarczyli: Biblioteka Publiczna im. W. Grabskiego w Dzielnicy Ursus, Ośrodka Kultury „Arsus”, Stowarzyszenia Przymierze Rodzin i Klubu Integracji Rodzino – Sąsiedzkiej, Klub Sportowy Ursus, szkoły i przedszkola z terenu naszej dzielnicy, Muzeum Harcerstwa, Stowarzyszenie Obywatelskie w Ursusie oraz radni i mieszkańcy. Uroczystego zakopania Kapsuły dokonali burmistrz dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Urszula Kierzkowska oraz jej zastępcy Wiesław Krzemień i Kazimierz Sternik, radna m.st. Warszawy Maria Łukaszewicz, przedstawiciele rady dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Anna Lewandowska, Maria Miszkiewicz, Piotr Adamus, Grzegorz Puchalski oraz zaproszeni goście. 

Tak uroczyste wydarzenie musiało też mieć uroczystą oprawę. W związku z tym oprócz niezwykle pięknej grawerowanej kapsuły dostarczyliśmy też ozdobną skrzynię, z której kapsuła wyłoniła się na uroczystości oraz poliwęglanowy „domek” który wcześniej został wkopany w ziemii i w którym nasza kapsuła zamieszkała na najbliższe 50 lat. Kapsuła z racji swych gabarytów wyposażona została w dwa ruchome uchwyty transportowe. Ponieważ zabezpieczenie zawartości kapsuły jest dla nas zawsze priorytetem dekiel zamykający wyposażony został w 4 kute kwasoodporne kandahary oraz uszczelnienie o charakterze przemysłowym wykorzystywane w komorach wędzarniczych i chłodniczych.

Dostarczenie kapsuły w zestawie z ozdobną skrzynią i poliwęglanowym „domkiem” było dla nas czystą przyjemnością.

Link do fotorelacji: www.ursus.warszawa.pl

Galeria zdjęć